Kategorie: Tábor T73 (3.turnus)

27.7.2017 Mořská nemoc

27.7.2017 Mořská nemoc

Déšť, mořská nemoc, fotokoutek, rajská, angličtina, výrobky, epidemie, válka, aktivity, karneval, tanečky...Strava pro námořníky:
snídaně: chléb se šunkovou pěnou, čaj
oběd: nudlová polévka, rajská omáčka, knedlík, hovězí maso
svačina: rohlík s haluzickou nutelou, hrozny
večeře: čočka na kyselo, vejce, uzenina, pečivo, okurek

Po včerejším náročném dni vstáváme později. Protože prší, rozcvička odpadá. Někteří mají velkou radost. Po snídani si jdeme nabarvit tašky, které jsme dostali jako dárek. Každý si v ní může nosit třeba tělocvik a vzpomene si na tábor, a tak zdobíme barvami a fixami. Pak vyrábíme foto rámečky z lékařských špejlí, které si nazdobíme. Později se necháme vyfotit ve foto koutku a fotku i s rámečkem si odvezeme domů. Před polednem déšť ustal, a tak jsme se vydali hrát hru s názvem Mořská nemoc. Právě proplouváme územím, kde nás může chytnout průjem, a tak před ním prcháme. Přes zamořené území musíme přenést náklad, který plavíme na lodi. Každý má 3 životy a když bude nejhůř, může nás zachránit zácpa. Účelem je přenést co nejvíc nákladu. Po vynikající rajské odpočíváme u pohádky v herně. Odpoledne nás čeká další důležitá bojovka, a to Piráti z Karibiku. Musíme si pamatovat anglická slovíčka a přinášet je postupně od našich soupeřů, ti nás ale můžou mást jakýmkoliv způsobem. Každá posádka má stanoviště v jiné části tábora. Všichni zároveň loupí slova ostatních a brání svá slova před ostatními. Po svačině jsme vybalili svoje masky a propukl karneval. Masek tu bylo moc a jedna krásnější než druhá. Byla vyhlášena soutěž o nejlepší masku, vítěz bere poukaz do restaurace Sklep. Zítra ho čeká večeře v luxusním stylu. Rozhodování ale bylo velmi těžké, a tak jsme nakonec vybrali 10 masek, které byly originální. Na karnevalu jsme hráli různé hry, tančilo se, předávali jsme si jablko bez pomocí rukou. Večer hrajeme aktivity, musíme hádat slova, dělat pantomimu, kreslit a po hmatu poznat co je na dně pytle. Večer utekl jako voda naštěstí bez deště, a tak jsme mohli hrát venku. Výsledky se teprve počítají, takže vítěze zatím nemáme. To už je ale dávno po večerce, a tak se odebíráme do svých postelí.


Výroba tašek na tělocvik


Hlavně ať to mám krásně namalovaný


Anička dělá krásné tašky s kotvou


Naše fotorámečky jsou supeeer


Při hře Mořská nemoc


Honem utíkat, ať nás nechytí průjem


Nesu další náklad a tak musím být velmi rychlý


Nelča se raduje, přešla území bez ztráty života


Zvládli jsme to


Odpolední ležení a film v herně


Karolína připravuje slova na svém stanovišti při hře Piráti z Karibiku


Sepisujeme slova našich soupeřů


Tak kolik nám jich ještě zbývá ?


Ještě je potřeba zajít k Admirálům a dohledat slova která schází


Při hře rádi pózujeme


Už se nám to zaplňuje


U lípy je taky jedno stanoviště


Jedny z vítězných masek dnešního karnevalu


Zaplněné nádvoří


Kryštof - tygr


Soutěž v podlézání tyče nás velice bavila


March Simsonová s kamarádkami


Spiderman


A zase ta March - další oceněná


Náš lékařský team


Večerní aktivity aneb vyber si svého vedoucího


Při pantomimě nám předvádět pomáhal vedoucí


Některá slova bylo náročné popsat


Na závěr taneček


Vydáno: 27.7.2017 22:11 | 
Přečteno: 735x

 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Moc krásné fotky. Mrzí mě, že jsem se tam letos nedostala. Každý den se dívám co děláte. Přeju všem krásný zbytek tábora.
Soňa
odpověděl(a)
Ahoj Soničko, velice mě to mrzí, že tu s námi nemůžeš být, ale je spousta dalších dětí, které to nestihly. My si to tady užíváme, i když počasí není úplně ideální. Ty jsi velice šikovná tábornice a věřím, že se ještě potkáme. Třeba příští rok. Měj se krásně, hezké prázdniny. Klára

Náhodná fotografie

den02_02.jpg