Kategorie: Tábor T93

O trpaslíkovi - táborový komix

Šárka Schneiderová nakreslila obrázky
Marcela Kobzinková napsala text

Komix vznikl podle letošní táborové hry...

 

 

Dávno, dávno je tomu, kdy v černých hustých lesích bydlili čarodějníci a Ježibaby, potulovali se diví muži, Jezinky, víly, u vod se zdržovaly rusalky a v hlubokých tůních měli své křišťálové zámky vodníci. Tenkráte se také lidem zjevovaly za poledne Polednice a večer Klekánice, na mokřinách prováděly své reje Bludičky a ve skalách žili trpaslíci.
Táborový komix Táborový komix

Táborový komix

Jeden malý trpaslíček bydlel v lese nedaleko perníkové chaloupky. Jednou dostal chuť na houbovou polévku, a tak se zaběhl podívat po lese, kde co roste. Narazil na překrásný hříbek, sebral ho a uvařil si z něho polévku. Vůbec si nevšiml, že hřib byl na pozemku čarodějnice z perníkové chaloupky. Cedulka s označením SOUKROMÝ POZEMEK – VSTUP ZAKÁZÁN byla vysoko a trpaslík ji přehlédl.

Táborový komix

Táborový komix

Když si ježibaba další den přišla pro svůj speciální hřib Peklík, nevěřila svým očím. Hřib nikde. Protože Peklík je hřib, který přivolává potíže, brzy zjistila, kdo jí ho vzal.Trpaslíkovi polévka moc chutnala, ale voněla tak, že baba vyčenichala jeho domeček. Nejdříve si z trpaslíka chtěla udělat vývar, ale rozmyslela si to. Co s takovým malým soustem. Trpaslík prosil, ať ho nechá, že na cedulku neviděl. Vtom dostala čarodějnice nápad. „ Tak neviděl, ty jsi malý. Tak já se postarám o to, abys už nic nepřehlédl.“ A malého trpaslíka zaklela. „Čárum, hárum, motovidlo, ať jsi velký jako bidlo.“

Táborový komix

Táborový komix

Táborový komix

Trpaslík vyrostl. Rozbořil si svůj domeček. Nohu měl tak velkou, že si rozšlapal zahrádku a hlavou narážel do větví v korunách stromů. Plakal a nevěděl, co si počít. Napadlo ho napsat dopis – snad mu někdo pomůže. Ježibaba dopis našla a roztrhala ho na kousky. V tu dobu přijeli do Haluzic na tábor děti. Našly papírky po lese. Když je posbíraly, složily trpaslíkův dopis a rozhodly se mu pomoci. V noci zašly za trpaslíkem (on se stydí a ve dne se schovává) a slíbily, že se pokusí udělat co je v jejich silách.

Táborový komix

Táborový komix

Táborový komix

Mezitím si čarodějnice zaletěla na návštěvu ke svému známému černokněžníkovi. Povídala, co provedla trpaslíkovi, a oba se dobře bavili. Potom čarodějnice poprosila černokněžníka, jestli by ji neschoval odklínací formulku. „ Víš, já mám strach, že mě bude trpaslík nakukovat do domečku komínem, když je teď tak veliký,“ řekla baba. Černokněžník jí vyhověl. Ukryl formulku a říkal si, že by mu ta službička mohla něco vynést.

Táborový komix

Trpaslík šel poprosit černokněžníka o vydání formulky sám. Formulku však nedostal. Ježibabu to uspokojilo a přesvědčilo, že její plán byl dobrý. Ale přepočítala se. Černokněžník byl totiž úplatný starý skrblík a rozhodl se formulku vyměnit. Dal si inzerát do kouzelnických novin.

"Vyměním mapu ke kouzelné formulce za lektvar, amulet a krystal."

Táborový komix

Táborový komix

Hloupá Ježibaba všechno pověděla dětem, když jim přiletěla k ohni vybrat si Jeníčka a Mařenku na nedělní pečínku. Děti se rozhodly splnit černokněžníkovi podmínky. Celý týden se snažily, trénovaly a vyráběly kouzelné předměty. Šifrovanou zprávou se dozvěděly, že si černokněžník navštíví Haluzice ve středu.

Táborový komix

Táborový komix

Když černokněžník přiletěl do Haluzic, děti měly připraveny předměty po kterých tolik toužil. Předaly mu kouzelný lektvar, amulet i krystal. Výměnou za to získaly mapu s místy na kterých jsou ukryty části kouzelné formule. Děti se je vydaly podle mapy hledat. Plnily různé úkoly, aby získaly všechny části. Podařilo se. Konečně měly před sebou celou kouzelnou formuli.

Táborový komix

Po setmění se vydaly hledat trpaslíka. Našly ho a přečetly před ním kouzelnou formuli: Reversus revolvus, Returnus resolvus, Illio-allio, Redux Reduci. A opravdu. Trpaslík se zmenšil na svou původní velikost. Všichni měly velikou radost. Trpaslík obdaroval děti zlaťáky a všichni se spokojeni rozešli do svých domovů.

Vydáno: 1.8.2009 20:47 | 
Přečteno: 2522x

Autor: Admin
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, nej komiks na svete odpovědět
1uplne uzasny komiks takovej jsem jeste nikdy nevidel....Sarka vyborne kresli! 1
, umííí odpovědět
Šárka a Marcela jsou sqjelé a prostě UMÍÍÍ 3

Náhodná fotografie

den_10_06.jpg